• slide 1
  • slide 4
  • slide 5

Стипендирана мобилност наставног особља на Универзитету у Болоњи

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Универзитетом у Болоњи, Италија, расписује се други позив за стипендирану мобилност наставног особља, за два наставника следећих факултета:

Економски факултет

041 – Business

Факултет техничких наука

07 – Engineering, Manufacturing and Construction

Факултет уметности

02 - Arts

Филозофски факултет

02 – Arts and Humanities
03 – Social Sciences, Journalism and Information

Правни факултет

042 - Law

Потребна документа за пријаву:

Информацију о Универзитету у Болоњи можете видети овде
Студијски програм http://www.unibo.it/en/international/international-course-catalogue

Рок за пријаву: 24. новембар 2017. године

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације и шаље листу номинованих кандидата Универзитету у Болоњи.
  • Универзитет у Болоњи одлучује о финалној селекцији номинованих кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Приштини.
  • Реализација мобилности: летњи семестар 2017/2018.
  • Трајање мобилности: 5 дана (плус 2 дана за путовање),

Информације о стипендији:

• Дневнице од 140 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови у износу дефинисаном удаљеношћу дестинације.

• Од одабраног кандидата се очекује да мобилност користи за држање наставе (минимум 8 часова недељно)

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 8 до 14 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привеременим седиштем у Косовској Митровици

Филипа Вишњића бб

38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , телефон 028-422-340 или лично у Ректорату сваког радног дана, у периоду од 8:00 до 14:00 часова), као и у Приручнику за мобилност студената.

Студентска мобилност на Џумхуријет Универзитету у Сивасу, Турска

Еразмус + Кључна акција 1 - кредитна мобилност

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Џумхуријет Универзитетом у Сивасу, Турска расписује се позив за стипендирану мобилност за студенте основних, мастер и докторских студија за студенте:

-          Учитељског факултета,

-          Факултета за спорт и физичко васпитање,

-          Медицинског факултета,е

-          Природно-математичког факултета (Информатика и Математика)

-          Филозофског факултета (Филозофија и педагогија)

-                  -          Факултета техничких наука (Електротехничко и рачунарско инжењерство)

Потребна документа за пријаву:

Студијску понуду на енглеском језику можете погледати ОВДЕ.

Информација о Џумхуријет Универзитету

Рок за пријаву: 12. новембар 2017.

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације и доставља листу номинованих кандидата Универзитету у Сивасу.
  • Универзитет у Сивасу одлучује о финалној селекцији номинованих кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Приштини
  • Реализација мобилности: летњи семестар 2017/2018. године (реализација мобилности од фебруара 2018. до јуна 2018. године).

Информације о стипендији:

• Број стипендија: 2
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привеременим седиштем у Косовској Митровици

Филипа Вишњића бб

38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета, као и у Приручнику за мобилност студената.

Додатне информације можете добити:

-          у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета:

или лично у Ректорату сваког радног дана, у периоду од 8:00 до 14:00 часова