• slide 1
  • slide 3
  • slide 4
  • slide 5

Stipendije Vlade Slovačke u okviru Nacionalnog programa stipendija za podršku mobilnosti za akademsku 2017/2018. godinu

Raspisan je konkurs za stipendije koje Vlada Slovačke dodeljuje u okviru Nacionalnog programa stipendija za podršku mobilnosti, namenjenih studentima, doktorandima, univerzitetskim profesorima, istraživačima i umetnicima, za akademsku 2017/2018. godinu. Program, koji finansira Ministarstvo obrazovanja, nauke, istraživanja i sporta Republike Slovačke, omogućava boravak na slovačkim univerzitetima i slovačkim istraživačkim organizacijama

Zahtevi se podnose online, na internet stranici https://www.scholarships.sk/en/main/programme-terms-and-conditions/foreign-applicants

Krajnji rok za podnošenje zahteva je 30. april 2017. godine do 16 h.

Zainteresovani kandidati mogu, istovremeno kad i za stipendiju, aplicirati i za dodatak za putne troškove.

Списак студената који ће на основу реализованог конкурса боравити на Белгородском државном технолошком универзитету ,,В. Г. Шухов’’ Руска Федерација

Молимо студенте да се до среде, 29. марта,  јаве Канцеларији за међународну сарадњу у Ректорату.

Други позив за стипендирану мобилност наставног особља на Академији уметности у Братислави

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Академијом уметности у Братислави расписује се позив за стипендирану мобилност за

-  наставно особље Факултета уметности у Косовској Митровици за размену у трајању од 5 дана (5 дана мобилности + 2 дана пута)

021 Study programme: Fine Art – Лепе уметности

Потребна документа за пријаву:

•    Пријавни формулар за Еразмус плус;
•    биографија на енглеском језику (препорука користити Europass model);
•    копија прве странице пасоша;
•    потврда о запослењу;
•    предлог плана активности за боравак на партнерском униврзитету.

Информацију о партнерском универзитету можете погледати ОВДЕ.

Рок за пријаву: 20. април 2017. године

•    Број стипендија: 1

•    По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације. Комисија за номинацију кандидата (чланови Факулетета уметности и Ректората) врши академску процену свих пријава и доставља листу номинованих кандидата Универзитету у Братислави.

•     Универзитет у Братислави одлучује о коначној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Приштини.

•    Мобилност одабраних кандидата реализоваће се у зимском семестру академске 2017/18. године.

Информације о стипендији:
•    Дневнице у износу од 120 евра (за покривање трошкова живота)
•    Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Пријава:
Сва документа можете послати електронским путем на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.
Адреса: Универзитет у Приштини са привеременим седиштем у Косовској Митровици
Филипа Вишњића бб
38220 Косовска Митровица
Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност