• slide 1
  • slide 5

Позив за стипендирану студентску мобилност на Универзитету у Болоњи, Италија

Аутор Администратор on . Објављено у Вести

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Универзитетом у Болоњи, Италија, расписује се позив за стипендирану мобилност за студенте основних (I, II и III годинa) и мастер студија:

Економског факултета

041 – Business

Факултета техничких наука

07 – Engineering, Manufacturing and Construction

Факултета уметности

02 - Arts

Филозофског факултета

02 – Arts and Humanities
03 – Social Sciences, Journalism and Information

Правног факултета

042 - Law

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар за Еразмус плус - видети у прилогу;
  • Предлог уговора о учењу (списак предмета које кандидат намерава да похађа);
  • Уверење о полoженим испитима (на српском и енглеском)- у овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача;
  • Мотивационо писмо на енглеском језику (1-2 странице);
  • Биографија на енглеском језику (препорука користити Europass model);
  • Потврду о знању енглеског језика; за пријаву на студијске програме који су на италијанском језику, обавезан је доказ о знању италијанског језика ;
  • Писмо препоруке од универзитетског професора на енглеском језику;
  • Копија прве странице пасоша;
  • Студенти мастер студија који желе да раде истраживања за мастер тезу, потребно је да доставе позивно писмо/писмо подршке са Универзитета у Болоњи.

Информацију о Универзитету у Болоњи можете видети овде
Студијски програм http://www.unibo.it/en/international/international-course-catalogue

Рок за пријаву 27. април 2017.

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације и шаље листу номинованих кандидата Универзитету у Болоњи.
  • Универзитет у Болоњи одлучује о финалној селекцији номинованих кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Приштини.
  • Реализација мобилности: зимски семестар 2017/2018.
  • Трајање стипендије: 6 месеци

Информације о стипендији:

• Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови у износу дефинисаном удаљеношћу дестинације.

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 8 до 14 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привеременим седиштем у Косовској Митровици

Филипа Вишњића бб

38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета ( Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , телефон 028-422-340 или лично у Ректорату сваког радног дана, у периоду од 8:00 до 14:00 часова), као и у Приручнику за мобилност студената.